Tabeller och Slutspel 2018/19

I Alvestaligorna deltar 27 st lag.
En grundserie för AKTIVA och en för EJ AKTIVA. 
Efter avslutat gruppspel följer slutspel.
Slutspelets upplägg och så småningom resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Pindestroyers 11 11 0 0 55-10 22
2. Team Jansson 11 8 1 2 47-18 17
3. Haddockarna 11 7 1 3 40-25 15
4. Strikeline 11 4 3 4 32-33 11
5. Gott & Blandat 11 3 5 3 32-34 11
6. Joni 11 4 2 5 28-35 10
7. 3 B 11 3 4 4 29-37 10
8.  Team MM 11 2 5 4 29-37 9
  S l u t s p e l s - strecket            
9.  Stolparås 11 2 5 4 28-37 9
10. 50 Plus 11 2 4 5 30-35 8
11. The Golfers 11 2 2 7 22-41 6
12. Animals 11 1 2 8 18-47 4

  EJ AKTIVA

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Anatomic Gas 14 12 0 2 55-25 24
2. 65:orna 14 9 4 1 58-26 22
3.  Hjärt & Lung 14 8 4 2 54-30 20
4. Grönkulla 14 9 2 3 48-36 20
5. Tigers 14 8 2 4 53-31 18
6. Alvesta Lackering 14 7 3 4 46-36 17
7. Johanssons 14 6 3 5 43-41 15
8. OP 14 6 2 6 43-41 14
  S l u t s p e l s - strecket            
9. Hole in one 14 6 1 7 35-48 13
10. Fritids 14 4 3 7 41-42 11
11. Team Åsen 14 4 3 7 38-44 11
12. 9 Är Bra 14 3 4 7 37-46 10
13. Guro 14 2 4 8 29-53 8
14. Spångs Alltjänst 14 1 2 11 17-57 4
15. ALT Hiss 14 0 3 11 22-61 3

SLUTSPEL - A K T I V A

Dom 8 bästa lagen till slutspel.

Mån 15 apr     Resultat
19:15 Kvartsfinal 1  Pindestroyers - Team MM  5-1
19:15 Kvartsfinal 2  Team Jansson - 3 B  3-3
1131-1127
20:15 Kvartsfinal 3  Haddockarna - Joni  4-2
20:15 Kvartsfinal 4  Strikeline - Gott & Blandat  1-5
Ons 24 apr      
19:15 Semifinal 1  Pindestroyers - Gott & Blandat  
19:15 Semifinal 2  Team Jansson - Haddockarna  
Mån 29 apr      
18:15 Guldmatch                                                
18:15 Bronsmatch    
20:15 PRISUTDELNING    

SLUTSPEL - E J  A K T I V A

Dom 8 bästa lagen till slutspel. 

Tor 11 apr                                     Resultat
17:00 Kvartsfinal 3 Hjärt & Lung - Alvesta Lackering  5-1
Ons 17 apr      
19:00 Kvartsfinal 1 Anatomic Gas - OP  2-4
19:00 Kvartsfinal 2 65:orna - Johanssons  2-4
20:00 Kvartsfinal 4 Grönkulla - Tigers  3-3 
983-930
Ons 24 apr      
20:15 Semifinal 1 Hjärt & Lung - OP  
20:15 Semifinal 2  Grönkulla - Johanssons  
Mån 29 apr
     
19:15 Guldmatch    
19:15 Bronsmatch    
20:15 PRISUTDELNING    

Reservation red:s korrigeringar.