Tabeller och Slutspel 2019/20

I Alvestaligorna deltar 22 st lag.
En grundserie för AKTIVA och en för EJ AKTIVA. 
Efter avslutat gruppspel följer slutspel.
Slutspelets upplägg och så småningom resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Pindestroyers  8  7  1  0 36-12 15
2. Strikeline  8  4  3  1 29-17 11
  Semifinal-strecket            
3. 3 B   8  4  3  1 29-19 11
4. Joni  8  3  3  2 27-19  9
5. Monkeysquad  8  4  1  3 24-24  9
6. 50 Plus  8  2  3  3 24-24  7
  Kvartsfinal-strecket            
7. Stolparås  8  2  1  5 17-31  5
8. The Golfers   8  0  3  5 16-32  3
9. Stolpskotten  8  1  0  7 12-36  2

  EJ AKTIVA

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. 65:orna  11  8  2  1  46-17 18
2. Fritids 12  6  5  1  46-23 17
3.  OP 10  7  2  1  40-20 16
4. 2 Pins 12  7  1  4  40-26 15
5. Grönkulla 12  5  4  3  39-33 14
6. Hjärt & Lung 11  5  2  4  33-27 12
7. Team Åsen 12  5  2  5  32-39 12
8. Alvesta Lackering 12  5  1  6  27-33 10
  S l u t s p e l s - strecket            
9. 9 Är Bra 12  3  3  6  30-36  9
10. Johanssons 12  4  1  7  27-42  9
11. Hole in One 12  1  5  6  24-47  7
12. ALT Hiss 12  2  2  8  26-46  6
13. Team Lydigh 12  0  5  7  24-45  5

SLUTSPEL - A K T I V A

Dom 6 bästa lagen till slutspel, Lag 1 och 2 direkt till semi-final
Lag 3 - 6 till kvartsfinal.

Ons 15 apr     Resultat
19:15 3 B - 50 Plus    
19:15 Joni - Monkeysquad    
Mån 27 apr      
19:15 Semifinal 1    
19:15 Semifinal 2    
Ons 29 apr      
18:15 Guldmatch    
18:15 Bronsmatch    
20:15 PRISUTDELNING    

SLUTSPEL - E J  A K T I V A

Dom 8 bästa lagen till slutspel. 

Ons 22 apr      
19:00 Kvartsfinal 1    
19:00 Kvartsfinal 2    
20:00 Kvartsfinal 3    
20:00 Kvartsfinal 4    
Mån 27 apr      
20:15 Semifinal 1    
20:15 Semifinal 2    
Ons 29 apr
     
19:15 Guldmatch    
19:15 Bronsmatch    
20:15 PRISUTDELNING    

Reservation red:s korrigeringar.