Spelschema Ej Aktiva 2019/20

Deltagande lag.

1.   Fritids
2.   2 Pins
3.   OP 
4.   9 Är Bra
5.   Team Lydigh
6.   65:orna
7.   Alvesta Lackering (Herman -15 poäng/serie)
8.   ALT Hiss
9.   Hole in one (Sven -15 poäng/serie)
10. Team Åsen (Janne -15 poäng/serie)
11. Hjärt & Lung
12. Grönkulla (Bengt -15 poäng/serie)
13. Johanssons



De 8 bästa lagen i grundserien går till kvartsfinal. 
12 matcher för varje lag i grundserien
En Ny Speltid kan vara ändrad flera ggr ! 

Omg 1

Mån 23 sep
19:00  Hole in One - Fritids  0-6
19:00  ALT Hiss - Team Lydigh  5-1
20:00  9 Är Bra - Grönkulla  2-4
20:00  2 Pins - OP  2-4
Ons 25 sep
19:00  65:orna - Alvesta Lackering  6-0
Ons 2 okt
19:00  Team Åsen - Hjärt & Lung  1-5

Omg 2

Mån 7 okt  
19:00  Grönkulla - Johanssons  5-1
19:00  OP - 9 Är Bra  4-2
Ons 9 okt   
19:00  Team Lydigh - 2 Pins  1-5
19:00  Hjärt & Lung - Hole in One  5-1
20:00  Alvesta Lackering - ALT Hiss  2-4
20:00  65:orna - Team Åsen  6-0

Omg 3

Mån 21 okt
19:00  9 Är Bra - Team Lydigh  3-3
19:00  2 Pins - Alvesta Lackering  4-2
20:00  OP - Grönkulla  5-1
20:00  Johanssons - Fritids  3-3
Ons 23 okt
19:00  Hole in One - 65:orna  3-3
19:00  ALT Hiss - Team Åsen  2-4

Omg 4

Mån 4 nov
19:00  Grönkulla - Fritids  2-4
Ons 6 nov

19:00  Hjärt & Lung - Johanssons  5-1
19:00  Alvesta Lackering - 9 Är Bra  3-0 WO
20:00  ALT Hiss - Hole in One  3-3
Ons 11 dec
19:00  Team Lydigh - OP 1-5
Ons 8 jan
20:00  Team Åsen - 2 Pins  1-4

Omg 5

Mån 4 nov
19:00  9 Är Bra - Team Åsen  3-3
Ons 13 nov
19:00  2 Pins - Hole in One  5-1
Mån 18 nov
19:00  Johanssons - 65:orna  1-5
19:00  Team Lydigh - Grönkulla  3-3
20:00  Fritids - Hjärt & Lung  6-0
Ons 20 nov
19:00  OP - Alvesta Lackering 5-1

Omg 6

Mån 2 dec
19:00  Grönkulla - Hjärt & Lung  3-3
19:00  Alvesta Lackering - Team Lydigh  4-2
Ons 4 dec
19:00  65;orna - Fritids  4-2
19:00 Hole in One - 9 Är Bra  3-3
20:00  ALT Hiss - Johanssons  2-4
Ons 18 dec 
20:00  Team Åsen - OP 4-2

Omg 7

Ons 11 dec
19:00  Johanssons - 2 Pins  3-1 
Mån 16 dec
19:00  Team Lydigh - Team Åsen  2-4
19:00  Fritids - ALT Hiss 3-3
20:00  Alvesta Lackering - Grönkulla  4-2
20:00  Hjärt & Lung - 65:orna  4-2
Ons 18 dec
19:00  OP - Hole in One  3-3
 

Omg 8

Mån 8 jan
19:00  2 Pins - Fritids  3-3
Mån 13 jan

19:00  Grönkulla - 65:orna 3-3
19:00  Team Åsen - Alvesta Lackering  2-4
Ons 15 jan 
19:00  ALT Hiss - Hjärt & Lung  1-5
19:00  Hole in One - Team Lydigh  3-3
20:00  9 Är Bra - Johanssons  5-1


Omg 9
 
Mån 27 jan

20:00  Team Åsen - Grönkulla  3-3
20:00  65:orna - ALT Hiss  5-1
Ons 29 jan
19:00  Fritids - 9 Är Bra  5-1
19:00  OP - Johanssons  4-2
Ons 12 feb
19:00  Alvesta Lackering - Hole in One  5-1
Ons 19 feb
20:00  Hjärt & Lung - 2 Pins  2-4

Omg 10 

Ons 5 feb
19:00  2 Pins - 65:orna  2-4
Mån 10 feb

19:00  Grönkulla - ALT Hiss  4-2
19:00  Hole in One - Team Åsen  2-4
20:00  OP - Fritids  3-3
20:00  9 Är Bra - Hjärt & Lung  5-1
Ons 26 feb
19:00  Johanssons - Team Lydigh  4-2

Omg 11

Ons 19 feb
19:00  ALT Hiss - 2 Pins  1-5
Mån 24 feb

19:00  65:orna - 9 Är Bra  5-1
19:00  Alvesta Lackering - Johanssons  2-4
20:00  Hole in One - Grönkulla  1-5
Mån 9 mar
19:00  Team Lydigh - Fritids  3-3
Ons 8 apr
19:00  Hjärt & Lung - OP  Ny speltid!

Omg 12

Ons 5 feb
20:00  Johanssons - Team Åsen  1-5
Mån 9 mar

19:00  9 Är Bra - ALT Hiss  5-1
Ons 11 mar
19:00  Team Lydigh - Hjärt & Lung  3-3
Ons 18 mar
20:00  Grönkulla - 2 Pins  4-2
Ons 1 Apr
19:00  Fritids - Alvesta Lackering  3-0 WO
Ons 8 apr
20:00  OP - 65:orna  Ny speltid!

Omg 13

Ons 18 mar
19:00  2 Pins - 9 Är Bra  3-0 WO
Mån 23 mar

19:00  Hole in One - Johanssons  3-2
20:00  ALT Hiss - OP  1-5
20:00  Team Åsen - Fritids  1-5
Ons 25 mar
19:00  Alvesta Lackering - Hjärt & Lung  0-0
Ons 1 apr
19:00  65:orna - Team Lydigh  3-0 WO