Spelschema Aktiva 2019/20

Deltagande lag

1. The Golfers - Thomas Söderholm hcp 13 / Folke Rylow hcp 19
2. Joni - Per Johansson hcp 16 / Mats Niésel hcp 16
3. Strikeline - Göran Lindberg hcp 17 / Niklas Antonsson hcp 12
4. Stolparås - Peter Svensson hcp 13 / Mikael Unger hcp 15
5. Pindestroyers - Hans-Ingmar Jansson hcp 2 / Michael Krondahl hcp 4
6. Stolpskotten - Ulf Samuelsson hcp 20 / Rolf Sköld hcp 20
7. 50 Plus - Hasse Forsén hcp 7 / Leif Ljung hcp 11
8. 3 B - Peter Bjers hcp 10 / Pontus Bjers hcp 20 / Björn Stråt  hcp 14
9. Monkeysquad - Filip Jansson hcp 5 / Katrin Jansson hcp 5 / Eva Bergelin hcp 11

Oljeprofil: Lodjuret (39 fot)
Dom 6 bästa lagen går till slutspel, 1:an och 2:an direkt till semifinal, lag 3-6
till kvartsfinal


Hcp 50 % av 85 % fri spelstyrka upp till 222  gäller enl lista i hallen.
Max hcp 20 poäng/spelare 
En Ny Speltid kan vara ändrad flera ggr! 

Omg 1

Mån 28 okt   
19:15  The Golfers - Monkeysqud
19:15  Pindestroyers - 50 Plus
20:15  Stolpskotten - 3 B
20:15  Stolparås - Joni
  
Omg 2

Mån 11 nov
19:15  50 Plus - The Golfers
19:15  Stolparås - Stolpskotten
20:15  Monkeysquad - Strikeline
20:15  Joni - Pindestroyers

Omg 3

Mån 25 nov
19:15  50 Plus - Monkeysquad 
19:15  Pindestroyers - Stolpskotten
20:15  Strikeline - 3 B
20:15  The Golfers - Joni 

Omg 4

Mån 9 dec
19:15  Stolparås - Strikeline
19:15  Stolpskotten - The Golfers
20:15  Monkeysquad - 3 B
20:15  Joni - 50 Plus

Omg 5

Mån 20 jan
19:15  Joni - Monkeysquad
19:15  Strikeline - Pindestroyers
20:15  3 B - Stolparås 
20:15  50 Plus - Stolpskotten

Omg 6

Mån 3 feb
19:15  Stolpskotten - Joni
19:15  The Golfers - Strikeline
20:15  Monkeysquad - Stolparås
20:15  Pindestroyers - 3 B

Omg 7

Mån 17 feb
19:15  Stolpskotten - Monkeysquad
19:15  Stolparås - Pindestroyers
20:15  3 B - The Golfers
20:15  50 Plus - Strikeline

Omg 8

Mån 2 mar
19:15  Strikeline - Joni
19:15  50 Plus - 3 B
20:15  Monkeysquad - Pindestroyers
20:15  The Golfers - Stolparås

Omg 9

Mån 16 mar
19:15  Pindestroyers - The Golfers
19:15  Stolpskotten - Strikeline
20:15  Stolparås - 50 Plus
20:15  Joni - 3 B