Spelschema Aktiva 2018/19

Deltagande lag

1.    Haddockarna - Mattias Ragnarsson hcp 8 / Tobias Gustavsson hcp 6
2.    The Golfers - Thomas Söderholm hcp 12 / Folke Rylow hcp 18
3.    Joni - Per Johansson hcp 16 / Mats Niésel hcp 16
4.    Strikeline - Göran Lindberg hcp 17 / Niklas Antonsson hcp 10
5.    Stolparås - Peter Svensson hcp 12 / Mikael Unger hcp 15
6.    Team MM - Mats Ragnarsson hcp 10 / Mats Runesson hcp 16
7.     Pindestroyers - Hans-Ingmar Jansson hcp 2 / Michael Krondahl hcp 6
8.     Animals- Leif Gustavsson hcp 20 / Christer Nyd hcp 18
9.     50 Plus - Hasse Forsén hcp 6 / Leif Ljung hcp 10
10.   3 B - Peter Bjers hcp 9 / Pontus Bjers hcp 20 / Björn Stråt / hcp 15
11.   Gott & Blandat - Jakob Antonsson hcp 9 / Emelie Berg hcp 20
12.   Team Jansson - Filip Jansson hcp 5 / Katrin Jansson hcp 9 Eva Bergelin hcp 10

Oljeprofil: Elitserien 40 2018 
Dom 8 bästa lagen går till slutspel
Hcp 50 % av 85 % fri spelstyrka upp till 222 12/9 2018 gäller enl lista i hallen.
Max hcp 20 poäng/spelare 
En Ny Speltid kan vara ändrad flera ggr! 

Omg 1

Mån 8 okt   
19:15  Stolparås - Pindestroyers  1-5
20:15  3B - Animals  3-3
Tor 11 okt
20:15  Joni - Team Jansson  4-2
Mån 22 okt
20:15  Gott & Blandat - Team MM  2-4
Ons 24 okt
20:15  50 Plus - Strikeline  3-3
20:15 The Golfers - Haddockarna  0-6
  

Omg 2

Mån 22 okt
19:15  Team Jansson - 3B  5-1
20:15  Strikeline - Stolparås  3-3
Ons 24 okt
19:15  Team MM - 50 Plus  4-2
19:15  Gott & Blandat - The Golfers  4-2
Ons 7 nov
20:15  Animals - Pindestroyers 1-4

Omg 3

Mån 5 nov
19:15  3B - Haddockarna  2-4 
19:15  Stolparås - Team MM  3-3
20:15  Team Jansson - Animals  6-0
20:15  Pindestroyers - Strikeline  5-1
Ons 7 nov
19:15  Joni - Gott & Blandat  1-5
19:15  50 Plus - The Golfers  3-3
20:15  Haddockarna - Joni  4-1

Omg 4

Mån 19 nov
19:15  Animals - Strikeline  0-6
19:15  The Golfers - Stolparås  3-3
20:15  Haddockarna - Team Jansson  1-5
20:15  Team MM - Pindestroyers  2-4
Ons 5 dec
20:15  50 Plus Joni  1-5
20:15  Gott & Blandat - 3B  2-4

Omg 5

Ons 21 nov
19:15  Strikeline - Team MM  3-3
Mån 3 dec
19:15  Team Jansson - Gott Blandat  5-1
19:15  Pindestroyers - The Golfers  5-1
20:15  Stolparås - Joni  4-2
Ons 5 dec
 
19:15  3B - 50 Plus  5-1
Ons 30 jan
20:15  Haddockarna - Animals  Ny speltid!

Omg 6

Mån 28 jan
19:15  The Golfers - Strikeline
19:15  Stolparås - 3B
20:15  50 Plus - Team Jansson
20:15  Joni - Pindestroyers
Ons 30 jan
19:15  Animals - Team MM
19.15  Gott & Blandat - Haddockarna

Omg 7

Mån 11 feb
19:15  Team Jansson - Stolparås
19:15  Pindestroyers - 3B
Ons 13 feb
19:15  Gott & Blandat - Animals 
19:15  Team MM - The Golfers
20:15  Haddockarna - 50 Plus
20:15  Strikeline - Joni 

Omg 8

Mån 25 feb
19:15  Stolparås - Haddockarna
19:15  Pindestroyers - Team Jansson 
Ons 27 feb
19:15  Animals - The Golfers
19:15  50 Plus - Gott & Blandat
20:15  Joni Team MM
20:15  3B - Strikeline

Omg 9

Mån 11 mar
19:15  Gott & Blandat - Stolparås
19:15  Team MM - 3B
20:15  Haddockarna - Pindestroyers
20:15  Strikeline - Team Jansson
Ons 13 mar
19:15  50 Plus - Animals
19:15  The Golfers - Joni

Omg 10

Mån 25 mar 
19:15  Pindestroyers - Gott & Blandat
19:15  Team Jansson - Team MM
20:15  Stolparås - 50 Plus
20:15  3B - The Golfers
Ons 27 mar
19:15  Animals - Joni
19:15  Strikeline - Haddockarna

Omg 11

Mån 8 apr 
19:15  Stolparås - Animals
19:15  Joni - 3B
20:15  50 Plus - Pindestroyers
20:15  The Golfers - Team Jansson
Ons 10 apr
19:15  Gott & Blandat - Strikeline
19:15  Team MM - Haddockarna