Tabeller och Slutspel 2017/18

I Alvestaligorna deltar 29 st lag.
En grundserie för AKTIVA och två för ej aktiva, ÖSTRA och VÄSTRA. 
Efter avslutat gruppspel följer slutspel.
Slutspelets upplägg och så småningom resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Haddockarna 3 3 0 0 15-3 6
2. 50 Plus 5 3 0 2 19-10 6
3. Pindestroyers 3 3 0 0 13-5 6
4. The Golfers 3 3 0 0 12-5 6
5. Joni  4 2 0 2 13-11 4
6. Strikeline 4 2 0 2 12-11 4
7. Gott & Blandat 3 2 0 1 9-8 4
8.   Animals 5 2 0 3 12-18 4
  Slutspelsstrecket            
9.  Stolparås  3 1 0 2 7-11 2
10. Team Bjers  3 1 0 2 7-11 2
11. Team Jansson 4 0 0 4 6-18 0
12. The Bratts 4 0 0 4 5-19 0

  


 

  Ö S T R A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Alvesta Lackering 4 3 1 0 17-7 7
2. 2 Pins 3 3 0 0 16-2 6
3.  Team Rännan 4 3 0 1 13-11 6
4. OP 4 2 1 1 14-10 5
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. 9 Är Bra 3 1 1 1 9-9 3
6. Fritids 4 1 1 2 11-13 3
7. Anatomic Sitt 3 1 0 2 9-9 2
8. ALT Hiss 4 0 0 4 5-19 0
9. Guro 3 0 0 3 2-16 0

 


 

 
V Ä S T R A

  

  

S

  

  

V

  

  

O

  

  

F

  

  

K

  

  

P

1. Hjärt & Lung 3 3 0 0 13-5 6
2. Tigers 3 2 0 1 12-6 4
3.  65:orna 3 2 0 1 11-7 4
4. Johanssons 3 2 0 1 9-9 4
  S l u t s p e l s - strecket    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. Team Åsen 3 1 1 1 9-9 3
6. Grönkulla 3 1 0 2 8-10 2
7. Spångs Alltjänst 3 0 1 2 4-14 1
8. Hole in one 3 0 0 3 6-12 0

 

 


 

SLUTSPEL - A K T I V A

Dom 8 bästa lagen till slutspel.

Mån 16 apr     Resultat
19:15 Kvartsfinal 1    
19:15 Kvartsfinal 2    
20:15 Kvartsfinal 3    
20:15 Kvartsfinal 4    
Ons 18 apr      
19:15 Semifinal 1    
19:15 Semifinal 2    
Mån 23 apr      
18:15 Guldmatch                                                                 
18:15 Bronsmatch    
20:15 PRISUTDELNING    

 


 

SLUTSPEL - Ö S T R A / V Ä S T R A 

De 4 bäst placerade lagen i gruppspelet i Östra och Västra möts korsvis i slutspelet. 

Ons 11 apr                                     Resultat
19:15 Kvartsfinal 1    
19:15 Kvartsfinal 2    
20:15 Kvartsfinal 3    
20:15 Kvartsfinal 4    
Ons 18 apr      
20:15 Semifinal 1    
20:15 Semifinal 2    
Mån 23 apr
     
19:15 Guldmatch    
19:15 Bronsmatch    
20:15 PRISUTDELNING    

Reservation red:s korrigeringar.