Spelschema Aktiva 2016/17

Deltagande lag

1.    Damlaget - Mattias Ragnarsson hcp 5 /Filip Jansson hcp 2
2.    The Golfers - Thomas Söderholm hcp 12 /Folke Rylow hcp 18
3.    Joni - Per Johansson hcp 14 /Mats Niésel hcp 14
4.    Strikeline - Göran Lindberg hcp 17 /Niklas Antonsson hcp 9
5.    Stolparås - Daniel Berg hcp 7 /Peter Svensson hcp 14
6.    The Bratts - Thomas Brattborn hcp 20 /Fredrik Brattborn hcp 7
7.     56 Fot - Michael Unger hcp 10 / Mats Ragnarsson hcp 9
8.     Animals- Leif Gustavsson hcp 20 / Christer Nyd hcp 15
9.     50 Plus - Hasse Forsén hcp 5 /Leif Ljung hcp 9
10.   Team Bjers - Peter Bjers hcp 10 / Pontus Bjers hcp 20

Oljeprofil  Grävlingen 37 fot
Dom 6 bästa lagen går till slutspel,
Lag 1 och 2 går direkt till semifinal.
Lag 3 till 6 går till kvartsfinal.
50 % av dynamiskt hcp per 21/9 2016 gäller enl lista i hallen.
Max hcp 20 poäng/spelare 
En Ny Speltid kan vara ändrad flera ggr! 

Omg 1

Ons 5 okt
19:15  50 Plus - Strikeline   3-3   
19:15  Team Bjers - Stolparås  2-4
20:15  The Bratts - The Golfers  3-3 
20:15  56 Fot - Joni  2-4
Ons 16 nov
19:15  Animals - Damlaget  0-6

Omg 2

Mån 17 okt
19:15  The Golfers - 50 Plus  4-2
Ons 19 okt
19:15  Joni - Team Bjers   5-1
19:15  Strikeline - The Bratts   4-2
Mån 24 okt
19:15  Stolparås - Animals   1-5
Ons 23 nov
20:15  Damlaget - 56 Fot  5-1

Omg 3

Mån 31 okt
19:15  Stolparås - 56 Fot  5-0
19:15  Damlaget - The Bratts  6-0
20:15  Joni - 50 Plus  0-6
Ons 2 nov
19:15  Animals - Strikeline  2-4
Mån 14 nov
19:15  The Golfers - Team Bjers  2-4

Omg 4

Mån 21 nov
19:15  Joni - Stolparås  4-1
Ons 23 nov
19:15  Damlaget - Strikeline  6-0
19:15  The Bratts - 56 Fot  2-4
20:15  50 Plus - Team Bjers  2-3
Mån 5 dec
19.15  The Golfers - Animals  1-5

Omg 5

Mån 12 dec
19:15  Strikeline - Joni  4-2
19:15  56 Fot - Team Bjers  4-2
20:15  Stolparås - 50 Plus  5-1
Ons 14 dec
19:15  Animals - The Bratts  3-3
Ons  11 jan
19:15  The Golfers - Damlaget   3-3

Omg 6

Mån 16 jan
19:15  Damlaget - Stolparås  3-3
19:15  Animals - 56 Fot  2-4
20:15  Joni - The Golfers  5-1
Ons 18 jan
19:15  Team Bjers - Strikeline  2-4
19:15  The Bratts - 50 Plus  2-4

Omg 7

Mån 6 feb
19:15  50 Plus - Damlaget  2-4
19:15  The Bratts - Joni  1-5
20:15  Strikeline - Stolparås  3-1 
Ons 8 feb
19:15  56 Fot - The Golfers  4-2
19:15  Team Bjers - Animals  4-2

Omg 8

Ons 8 mar
19:15  The Bratts - Team Bjers  1-5
19:15  Animals - 50 Plus  0-6
20:15  Damlaget - Joni  5-1
Mån 20 mar
19:15  The Golfers - Stolparås  2-4
19:15  56 Fot - Strikeline   1-5

Omg 9

Mån 20 mar
20:15  50 Plus - 56 Fot  3-3
20:15  Stolparås - The Bratts  3-3
Ons 22 mar
19:15  Strikeline - The Golfers  2-4
19:15  Team Bjers - Damlaget  2-4
Ons 5 apr
19:15  Joni - Animals  Ny speltid!