Tabeller och Slutspel 2016/17

I korpspelet deltar 26 st lag.
En grundserie för AKTIVA och två för ej aktiva, ÖSTRA och VÄSTRA. 
Efter avslutat gruppspel följer slutspel.
Slutspelets upplägg och så småningom resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Damlaget 7 5 2 0 33-9 12
2. Strikeline 7 5 1 1 22-18 11
  Semifinalstrecket --- --- --- --- --- ---
3. Joni 7 5 0 2 25-16 10
4. 56 Fot   7 4 0 3 19-22 8
5. Stolparås 7 3 1 3 20-18 7
6.  Team Bjers 7 3 0 4 18-23 6
  Kvartsfinalstrecket --- --- --- --- --- ---
7.  50 Plus 7 2 1 4 20-21 5
8. Animals 7 2 1 4 19-23 5
9. The Golfers 7 1 2 4 16-26 4
10. The Bratts  7 0 2 5 13-29 2

  


 

  Ö S T R A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. 65:orna 6 5 0 1 24-10 10
2. Tigers 5 4 0 1 22-7 8
3.  2 Pins 4 3 0 1 17-7 6
4. Anatomic Sitt 4 3 0 1 14-10 6
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. Hole in one 6 2 1 3 16-20 5
6. 9 Är Bra 5 1 1 3 12-18 3
7. Spångs Alltjänst   5 1 0 4 7-21 2
8. Team Mix  5 0 0 5 4-23 0

 


 

 
V Ä S T R A

  

  

S

  

  

V

  

  

O

  

  

F

  

  

K

  

  

P

1. Hjärt & Lung 5 5 0 0 24-6 10
2. Fritids 5 3 0 2 18-11 6
3.  Team Åsen 5 3 0 2 15-13 6
4. Alvesta Lackering 4 2 1 1 14-8 5
  S l u t s p e l s - strecket    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. OP 5 1 2 2 15-15 4
6. Guro 4 1 1 2 8-16 3
7. Grönkulla 5 0 2 3 9-21 2
8. ALT Hiss    5 0 2 3 8-21 2

 

 


 

SLUTSPEL - A K T I V A

Dom 6 bästa lagen till slutspel.

Mån 10 apr     Resultat
19:15 Kvartsfinal 1    0-0
19:15 Kvartsfinal 2    0-0
Ons 19 apr      
19:15 Semifinal 1    0-0
19:15 Semifinal 2    0-0
Mån 24 apr      
18:30 Guldmatch    0-0
18:30 Bronsmatch    0-0
20:30 PRISUTDELNING    

 


 

SLUTSPEL - Ö S T R A / V Ä S T R A 

De 4 bäst placerade lagen i gruppspelet i Östra och Västra möts korsvis i slutspelet. 

Ons 12 apr                                     Resultat
19:15 Kvartsfinal 1   0-0
19:15 Kvartsfinal 2   0-0
20:15 Kvartsfinal 3   0-0
20:15 Kvartsfinal 4   0-0
Ons 19 apr      
20:15 Semifinal 1   0-0
20:15 Semifinal 2   0-0
Mån 24 apr
     
19:30 Guldmatch   0-0
19:30 Bronsmatch    0-0
20:30 PRISUTDELNING    

Reservation red:s korrigeringar.