Spelschema Aktiva 2015/16

Deltagande lag

1.    Damlaget - Mattias Ragnarsson hcp 5 /David Karlsson hcp 5
2.    The Golfers - Thomas Söderholm hcp 12 /Folke Rylow hcp 17
3.    Joni - Per Johansson hcp 14 /Mats Niésel hcp 14
4.    Strikeline - Göran Lindberg hcp 17 /Niklas Antonsson hcp 9
5.    Stolparås - Daniel Svensson hcp 7 /Peter Svensson hcp 10
6.    The Bratts - Thomas Brattborn hcp 20 /Fredrik Brattborn hcp 8
7.    Team Oliveros - Dick Jungenholt hcp 5 / Camille Isaksson hcp 20
8.     Animals- Leif Gustavsson hcp 20 / Christer Nyd hcp 16
9.     50 Plus - Hasse Forsén hcp 7 /Leif Ljung hcp 9
10.   Alvö Boys - Peter Bjers hcp 11 /Lars-Åke Axelsson hcp 19

Oljeprofil Abbey Road 40 fot
Dom 6 bästa lagen går till slutspel,
Lag 1 och 2 går direkt till semifinal.
Lag 3 till 6 går till kvartsfinal.
50 % av dynamiskt hcp per 15/9 2015 gäller enl lista i hallen.
Max hcp 20 poäng/spelare 
En Ny Speltid kan vara ändrad flera ggr! 

Omg 1

Mån 28 sep
19:15  Stolparås - Animals  4-2
20:15  Joni - Alvö Boys  1-5
20:15  The Golfers - The Bratts  6-0
Ons 7 okt
19:15  50 Plus - Strikeline  6-0 
19:15  Damlaget - Team Oliveros  3-3

Omg 2

Mån 19 okt
19:15  Team Oliveros - Stolparås  3-3
19:15  Alvö Boys - 50 Plus  4-2
Ons 21 okt
19:15  Animals - The Golfers  0-6
19:15  The Bratts - Damlaget  0-6
Mån 2 nov
20:15  Strikeline - Joni  2-4

Omg 3

Mån 9 nov
19:15  Stolparås - Alvö Boys  5-1
19:15  Joni - Animals  4-2
20:15  The Golfers - Team Oliveros  1-5
Ons 11 nov
19:15  The Bratts - 50 Plus  2-4
19:15  Damlaget - Strikeline 4-2

Omg 4

Mån 2 nov
20:15  Alvö Boys - Animals  1-5
Mån 23 nov

19:15  Stolparås - The Golfers 4-2 
19:15  Joni - The Bratts  1-5
20:15  Strikeline - Team Oliveros  5-1
Mån 14 dec
20:15  Damlaget - 50 Plus  2-4

Omg 5

Mån 14 dec
19:15  50 Plus - Stolparås  2-4
19:15  Joni - Damlaget  3-3
20:15  The Golfers - Alvö Boys  3-3
Ons 16 dec
19:15  Team Oliveros - Animals  2-4
Ons 13 jan
20:15  The Bratts - Strikeline  4-2

Omg 6

Mån 11 jan
19:15  Stolparås - Joni  3-3
19:15  Strikeline - Alvö Boys  3-3  
Ons 13 jan
19:15  The Bratts - Team Oliveros  0-6
20:15  Animals - 50 Plus   3-2
Mån 25 jan
20:15 Damlaget - The Golfers  4-2

Omg 7

Tor 7 jan
20:15  Strikeline - Stolparås  5-1
Mån 25 jan
19:15  Alvö Boys - Damlaget  2-4
19:15  Team Oliveros - Joni  2-4 
Ons 27 jan
19:15  50 Plus - The Golfers  3-3
20:15  Animals - The Bratts  0-6

Omg 8

Ons 10 feb
19:15  Strikeline - Animals  4-2
Mån 22 feb
20:15  Team Oliveros - 50 Plus  3-3
20:15  The Bratts - Alvö Boys  4-2
Mån 29 feb
20:15  Joni - The Golfers  5-1
Ons 9 mar
20:15  Damlaget - Stolparås  4-2

Omg 9

Mån 29 feb
20:15  Alvö Boys - Team Oliveros  1-5
Mån 7 mar
19:15  50 Plus - Joni  6-0
19:15  Stolparås - The Bratts  1-5
Ons 9 mar
19:15  Animals - Damlaget  1-5
19:15  The Golfers - Strikeline  2-4