Tabeller och Slutspel 2014/15

I Alvestaligorna deltar 28 st lag.
En grundserie för AKTIVA och två för ej aktiva, ÖSTRA och VÄSTRA. 
Efter avslutat gruppspel följer slutspel.
Slutspelets upplägg och så småningom resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Damlaget 10   8 2 0 45-14    18
2. Joni 10 8 1 1 42-18   17
3. Stolparås 10 6 2 2 35-22   14
4. 50 Plus 10 5 2 3 33-27   12
5. The Golfers 10 4 2 4 26-33   10
6. Öster    10 3 2 5 27-29     8
7. Moja 10 2 4 4 27-32     8
8. Strikeline 10 3 1 6 29-31     7
  Slutspelsstrecket --- --- --- --- --- ---
9. The Bratts 10 3 1 6 27-32     7
10. BK Rehab 10 2 2 6 21-39     6
11. Team eLLen                          10 1 8 13-47     3 

  


 

  Ö S T R A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Anatomic Sitt                          8 4 3 1 27-18  11
2. Hjärt & Lung 8 3 4 1 28-20 10
3.  Maskinarbeten 8 3 4 1 27-21 10
4. Grönkulla 8 4 1 3 27-21 9
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. 9 Är Bra 8 3 3 2 27-21 9
6. Elit 78 8 3 2 3 24-24 8
7. Team HM 8 2 2 4 24-24 6
8. Benestad 8 2 1 5 13-35 5
9. Masarna 8 2 0 6 16-29 4

 


 

 
V Ä S T R A

  

  

S

  

  

V

  

  

O

  

  

F

  

  

K

  

  

P

1. Tigers 7 4 2 1 29-13  10
2. OP 7 4 1 2 26-15 9
3.  Moheda Buss 7 4 1 2 22-20 9
4. Fritids 7 3 2 2 23-18 8
  S l u t s p e l s - strecket    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. 2Pins 7 4 0 3 22-19 8
6. Guro 7 2 2 3 18-23 6
7. ALT Hiss 7 2 0 5 16-26 4
8. Åsengänget 7 1 0 6 10-32 2

 

 


 

SLUTSPEL - A K T I V A

Dom 8 bästa lagen till slutspel.

Mån 13 apr     Resultat
19:15 Kvartsfinal 1  Damlaget-Strikeline 5-1
19:15 Kvartsfinal 2  Joni - Moja 3-3
1188-1145
20:15 Kvartsfinal 3  Stolparås - Öster 4-2
20:15 Kvartsfinal 4  50 Plus-The Golfers 2-4
Ons 22 apr      
19:30 Semifinal 1  Damlaget - The Golfers 1-5
19:30 Semifinal 2  Joni - Stolparås 5-1 
Mån 27 apr      
19:30 Guldmatch  Joni - The Golfers 4-2
19:30 Bronsmatch  Damlaget-Stolparås              4-2 
21:00 PRISUTDELNING    

 


 

SLUTSPEL - Ö S T R A / V Ä S T R A 

De 4 bäst placerade lagen i gruppspelet i Östra och Västra möts korsvis i slutspelet. 

Ons 15 apr                                     Resultat
19:00 Kvartsfinal 1  Anatomic Sitt - Fritids 6-0
19:00 Kvartsfinal 2  Hjärt & Lung - Moheda Buss 6-0
20:00 Kvartsfinal 3  Tigers - Grönkulla 5-1 
20:00 Kvartsfinal 4  OP - Maskinarbeten

3-3  897-974

Ons 22 apr      
18:00 Semifinal 1  Anatomic Sitt - Maskinarbeten 2-4 
18:00 Semifinal 2  Hjärt & Lung - Tigers 4-2
Mån 27 apr
     
18:15 Guldmatch  Hjärt & Lung - Maskinarbeten 4-1

18:15 Bronsmatch

 Tigers - Anatomic Sitt

4-2
21:00 PRISUTDELNING    
       

Reservation red:s korrigeringar.