Spelschema Aktiva 2013/14

Deltagande lag

1.    Roma - Mattias Ragnarsson /Robin Fransson
2.    The Golfers - Thomas Söderholm /Folke Rylow
3.    Joni - Per Johansson /Mats Niesel
4.    Strikeline - Göran Lindberg /Niklas Antonsson
5.    Stolparås - Daniel Svensson /Peter Svensson
6.    The Bratts - Thomas Brattborn /Fredrik Brattborn
7.    Öster - Lars-Åke Axelsson /Michael Unger
8.    FBK Indians - Conny Hagehed / Peter Bjers
9.    Team eLLen - Lennart Lundquist / Britt Lessner
10.  50 Plus - Hasse Forsén /Leif Ljung

De 2 bästa lagen i grundserien går direkt till semifinal. Lag placerade 3-8 går till kvartsfinal.
50 % av dynamiskt hcp per 31/8 2013 gäller enl lista i hallen. 
En Ny Speltid kan vara ändrad flera ggr! 

Omg 1

Mån 30 sep
19:00 Team eLLen-FBK Indians 0-6
19:00 The Golfers-Joni 4-2
Ons 2 okt
19:00 The Bratts-50 Plus  0-6
Ons 23 okt
19:30 Strikeline-Stolparås  1-5
Mån 11 nov
20:00 Öster-Roma  1-5

Omg 2

Mån 14 okt
19:00 FBK Indians-The Bratts  3-3
19:00 Joni-Öster  2-4
20:00 50 Plus-Strikeline  0-6
Ons 16 okt
19:00 Stolparås-Team eLLen  2-4
20:00 Roma-The Golfers     3-3

Omg 3

Mån 4 nov
19:00 Stolparås-Öster  4-2
19:00 Team eLLen-Roma  1-5
Ons 6 nov
19:00 The Bratts-Joni    2-4
19:00 The Golfers-50 Plus    1-5
Mån 11 nov
20:00 Strikeline-FBK Indians  3-3

Omg 4

Mån 25 nov
19:00 The Golfers-Stolparås  4-2
Ons 27 nov
19:00 The Bratts-Strikeline  3-3
19:00 Roma-FBK Indians     5-1
Tor 5 dec
19:00 Team eLLen-Öster  1-5 
Mån 16 dec
19:00 Joni-50 Plus  3-3

Omg 5

Mån 9 dec
20:00 The Golfers-Team eLLen  3-3
Ons 11 dec
19:00 Strikeline-Joni    4-2
Mån 16dec
19:00 Öster-The Bratts  1-5
20:00 Stolparås-Roma  3-3
20:00 FBK Indians-50 Plus 1-5

Omg 6

Mån 13 jan
19:00 Team eLLen-Strikeline  3-3
19:00 50 Plus-Öster  3-3
Ons 15 jan
19:20 The Bratts-The Golfers   5-1
19:20 Roma-Joni   2-4
20:20 Stolparås-FBK Indians   4-2

Omg 7

Mån 3 feb
19:00 50 Plus-Stolparås  5-1
19:00 FBK Indians-The Golfers  3-3
Ons 5 feb
19:20 Joni-Team eLLen   4-2
19:20 Roma-The Bratts    2-3
Mån 17 feb
19:00 Öster-Strikeline  2-4 

Omg 8

Ons 8 jan
19:20 Team eLLen-The Bratts   3-3
Mån 3 mar
19:00 The Golfers-Strikeline    4-2 
Ons 5 mar
19:20 FBK Indians-Öster  3-3
20:20 Roma-50 Plus  3-3
Mån  24 mar
19:20 Stolparås-Joni  4-1 

Omg 9

Mån 17 mar
19:00 Öster-The Golfers  5-1
19:00 The Bratts-Stolparås  3-3
Ons 19 mar
19:20 Strikeline-Roma   3-3
Mån 31 mar
19:00 50 Plus-Team eLLen  5-0
19:00 Joni-FBK Indians 4-2