Tabeller och Slutspel 2013/14

I korpspelet deltar 28 st lag.
En grundserie för AKTIVA och två för ej aktiva, ÖSTRA och VÄSTRA.
Efter avslutat gruppspel med 9 resp 8 matcher för varje lag, följer slutspel.
Slutspelets upplägg och så småningom resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. 50 Plus 9 5 3 1 35-18 13
2. Roma 9 3 4 2 31-22 10
  S e m i f i n a l - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3. Strikeline 9 3 4 2 29-25 10
4. Stolparås 9 4 2 3 28-25 10
5. The Bratts 9 3 4 2 27-26 10
6. Joni 9 4 1 4 26-27 9
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7. The Golfers 9 3 3 3 24-30 9
8. Öster 9 3 2 4 26-28 8
9. FBK Indians 9 1 4 4 24-29 6
10. Team eLLen 9 1 3 5 17-36 5
                                                             
 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

  Ö S T R A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Anatomic Sitt 8 5 2 1 31-17 12
2. Allbo Lärcenter 8 5 1 2 32-16 11
3.  Tigers 8 5 1 2 30-15 11
4. Fritids 8 3 3 2 27-21 9
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. Team HM 8 3 3 2 25-23 9
6. Moheda Buss 8 3 1 4 20-25 7
7. Åsengänget 8 3 0 5 19-29 6
8. Teamet 8 3 5 17-32 6
9. ALT Hiss 8 0 1 7 10-38 1
             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
V Ä S T R A

  

  

S

  

  

V

  

  

O

  

  

F

  

  

K

  

  

P

1.  2 Pins 8 6 0 2 33-15 12
2. Hjärt o Lung 8 6 0 2 31-17 12
3.  Maskinarbeten 8 5 1 2 30-18 11
4. Guro 8 5 1 2 28-20 11
  S l u t s p e l s - strecket    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. OP 8 4 2 2 30-18 10
6. Team Nisse 8 3 1 4 21-27 7
7. Benestad 8 2 2 4 20-28 6
8. Elit 78 8 1 1 6 16-32 3
9. Grönkulla 8 0 0 8 7-41 0
 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SLUTSPEL - A K T I V A

Segraren och 2:an i grundspelet går direkt till semifinal.
Lag 3-6 går till kvartsfinal.

Mån 7 apr     Resultat  
19:00 Kvartsfinal 1 Strikeline-Joni 5-1  
19:00 Kvartsfinal 2 The Bratts-Stolparås 5-1  
         
Ons 16 apr        
20:00 Semifinal 1 50 Plus - The Bratts 2-4
 
20:00 Semifinal 2 Roma - Strikeline 2-4   

       
Mån 28 apr        
19:30 Guldmatch Strikeline - The Bratts
3-2  
19:30 Bronsmatch 50 Plus - Roma

2-4 

 
21:00 PRISUTDELNING      

 

 


 

 

SLUTSPEL - Ö S T R A / V Ä S T R A 

De 4 bäst placerade lagen i gruppspelet i Östra och Västra möts korsvis i slutspelet. 

Ons 9 apr     Resultat  
19:00 Kvartsfinal 1    Anatomic Sitt-Guro 4-2  
19:00 Kvartsfinal 2 2 Pins-Fritids 4-2   
20:00 Kvartsfinal 3 Allbo Lärcenter-Maskinarb 4-2   
Tor 10 apr        
19:00
 Kvartsfinal 4  Hjärt o Lung-Tigers 4-2  
Mån 14 apr        
18:00 Semifinal 1 Anatomic Sitt - Allbo Lärcenter 3-3  914-963   
Ons 16 apr  
 
18:30
Semifinal 2  2 Pins - Hjärt o Lung   6-0  
Mån 28 apr        
18:00 Guldmatch 2 Pins - Allbo Lärcenter
3-3
1044-995 
 
18:00 Bronsmatch Anatomic Sitt - Hjärt o Lung
 2-4  
21:00 PRISUTDELNING      
         

Reservation red:s korrigeringar.