Spelschema Aktiva 2012/13

Deltagande lag

1.    Roma - Mattias Ragnarsson/Robin Fransson
2.    The Golfers - Folke Rylow/Thomas Söderholm
3.    Joni - Per Johansson/Mats Niesel
4.    Mani - Mats Ragnarsson/Niklas Antonsson
5.    Stolparås - Daniel Svensson/Peter Svensson
6.    The Bratts - Thomas Brattborn/Fredrik Brattborn
7.    Öster - Lars-Åke Axelsson/Michael Unger
8.    Nya CC - Camille Isaksson / Christer Nyd
9.    Team eLLen - Britt Lessner / Lennart Lundquist 
10.  50 Plus - Hasse Forssén/Leif Ljung

De 2 bästa lagen i grundserien går direkt till semifinal. Lag placerade 3-8 går till kvartsfinal.
50 % av dynamiskt hcp per 31/8 2012 gäller enl lista i hallen. 
En Ny Speltid kan vara ändrad flera ggr! 

Omg 1

Mån 24 sep
19:00 Team eLLen-50 Plus    0-6
19:00 Roma-The Golfers          3-3
Tor 27 sep
19:30 Nya CC-Stolparås      1-5
Mån 22 okt
19:00 Öster-Joni   2-4

Omg 2


Mån 8 okt
19:00 Team eLLen-Öster   1-5
20:00 Mani-The Bratts   2-4 
Tis 9 okt
20:30 Nya CC-Roma  1-5
Ons 10 okt
19:00 Joni-Stolparås  5-1

Omg 3

Mån 22 okt
19:00 50 Plus-Roma   4-2 
Ons 24 okt
19:00 The Golfers-Stolparås  2-4
Tis 30 okt
20:15 The Bratts-Nya CC    4-2
Tors 1 nov
19:30 Team eLLen-Mani  1-5

Omg 4


 Ons 14 nov
19:00 Stolparås-Öster  3-3
19:00 50 Plus-The Bratts  4-2
Tor 22 nov
19:30 The Golfers-Nya CC  3-3
Mån 3 dec
19:00 Joni-Team eLLen  6-0

Omg 5

Mån 26 nov
19:00 The Golfers-50 Plus  3-3
Ons 28 nov
19:00 Roma-Joni   5-1
19:00 The Bratts-Team eLLen    4-2
Mån 3 dec
19:00  Öster-Mani  4-2

Omg 6

Mån 10 dec
19:00 Joni-50 Plus  2-4
19:00 Roma-Öster  3-3
Ons 12 dec
19:00 Stolparås-The Bratts   2-4
Tor 20 dec
19:30 Nya CC-Team eLLen  3-3
Ons 9 jan
19:00 Mani-The Golfers   4-2

Omg 7

Mån 7 jan
19:00 Mani-50 Plus  3-3
Ons 9 jan
19:00 Stolparås-Roma  2-4
Tor 24 jan
19:30 Nya CC-Joni  5-1
Ons 30 jan
19:00 The Bratts-The Golfers   4-2

Omg 8

Mån 28 jan
19:00 Joni-The Bratts  1-5
Ons 30 jan
19:00 Stolparås-Team eLLen    3-3
20:00 Mani-Roma  2-4 
Tor 7 feb
19:30 Nya CC-Öster  3-3

Omg 9

Mån 18 feb
19:00 50 Plus-Stolparås     5-1
Tor 28 feb
19:30 The Bratts-Öster  4-2
Tis 19 mar
20:30 Mani-Nya CC   2-4   

Omg 10

Mån 4 mar
19:00 Joni-Mani  4-2
Tis 5 mar
20:30 50 Plus-Nya CC    5-1
Ons 6 mar
19:00 Roma-Team eLLen  5-1
Tor 14 mar
19:30 Öster-The Golfers 5-1

Omg 11

Mån 18 mar
19:00 Öster-50 Plus  1-5
19:00 Stolparås-Mani 3-2
20:00 The Golfers- Joni  4-2

Ons 20 mar
19:00 Team eLLen-The Golfers  2-4
19:00 Roma-The Bratts     4-2