Tabeller och Slutspel 2011/12

Alvestaligorna omfattar inkl slutspel 131 st 1-timmesmatcher för sammanlagt 28 lag i 3 olika grupper.
Efter avslutat gruppspel med 9 resp 8 matcher för varje lag följer slutspel.
Slutspelets upplägg och resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 
Gruppspel klart

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Mani 9 5 3 1 33-21 13
2. Guldpojkarna 9 5 2 2 29-24 12
  S e m i f i n a l - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3. Öster 9 5 2 2 29-25 12
4. The Bratts 9 5 1 3 32-22 11
5. 50 Plus 9 4 2 3 31-23 10
6. Stolparås 9 3 3 3 29-24 9
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7. 10-Essen 9 2 5 2 27-27 9
8. Jokrarna 9 1 3 5 20-33 5
9. Joni 9 1 3 5 19-34 5
10. Outsiders 9 1 2 6 19-35 4
 

 

           
 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

  Ö S T R A 
Gruppspel klart

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. MP Lego 8 6 1 1 31-16 13
2. Fritids 8 6 0 2 28-20 12
3.  Hjärt & Lung 8 5 1 2 30-18 11
4. 2 Pins 8 4 2 2 29-19 10
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. Allbo Lärcenter 8 3 1 4 23-25 7
6. Orion 8 3 1 4 22-24 7
7. Grönkulla 8 3 0 5 20-27 6
8. Peab 8 3 5 20-28 6
9. Masarna 8 0 0 8 11-37 0
             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
V Ä S T R A
Gruppspel klart

  

  

S

  

  

V

  

  

O

  

  

F

  

  

K

  

  

P

1. OP 8 5 3 0 29-15 13
2. Ljung & PD 8 5 2 1 31-14 12
3.  Moheda Buss 8 4 3 1 29-19 11
4. Tigers 8 5 0 3 29-17 10
  S l u t s p e l s - strecket    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. Maskinarbeten 8 3 3 2 27-21 9
6. Benestad 8 3 1 4 22-26 7
7. ALT Hiss 8 3 0 5 19-28 6
8. Team HM 5 16-31 
9. Team Grimslöv 8 0 0 8 7-38 0
 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


 

SLUTSPEL - A K T I V A

Segraren och 2:an i grundspelet går direkt till semifinal.
Lag 3-6 går till kvartsfinal.

Ons 4 apr     Resultat  
19:00 Kvartsfinal 1 Öster-Stolparås  5-1  
19:00 Kvartsfinal 2 The Bratts-50 Plus  1-5  
         
Ons 18 apr        
20:00 Semifinal 1 Mani - 50 Plus  2-4  
20:00 Semifinal 2 Guldpojkarna - Öster  3-3
1143-1142
 
         
Mån 23 apr        
20:00 Guldmatch Guldpojkarna - 50 Plus  5-1  
20:00 Bronsmatch Mani - Öster

 3-3
1125-1122

 
         

 

 


 

 

SLUTSPEL - Ö S T R A / V Ä S T R A 

De 4 bäst placerade lagen i gruppspelet i Östra och Västra möts korsvis i slutspelet. 

Ons 11 apr     Resultat  
19:00 Kvartsfinal 1    MP Lego- Tigers  2-4  
19:00 Kvartsfinal 2 OP - 2 Pins  4-2  
20:00 Kvartsfinal 3 Fritids - Moheda Buss  0-6  
20:00 Kvartsfinal 4 Ljung & PD - Hjärt & Lung  1-5  
         
Ons 18 apr        
18:30 Semifinal 1 Hjärt & Lung - Tigers  3-3
1022-999
 
18:30 Semifinal 2 OP - Moheda Buss  2-4  
         
Mån 23 apr        
18:30 Guldmatch Hjärt & Lung-Moheda Buss  4-2  
18:30 Bronsmatch OP - Tigers  4-2