Alvestaligan spelschema aktiva 2010/2011

Korpen, Spelschema Aktiva 2010/11

Deltagande lag

Guldpojkarna Lukas Lindquist och Mattias Ragnarsson
Outsiders Göran Lindberg och Ulf Gustavsson
Stolparås Peter och Daniel Svensson
Team MM Mikael Unger, Magnus Rosén, Mikael Orava
The Bratts Thomas och Fredrik Brattborn
50 Plus Leif Ljung och Hasse Forssén
10-Essen Thomas Söderholm och Anders Sundbom
Mani Mats Ragnarsson och Niklas Antonsson
Jokrarna Folke Rylow och Micke Sjögren
TP Tommy Lydigh och Per Johansson
2nd & 3rd Lars-Åke Axelsson och Mats Runesson
3900 CC Christer Nyd och Conny Hagehed
Oskarshamn Dick Jungenholt, Fredrik Kenstam, David Karlsson
Robtob Robin Fransson och Tobias Andersson



De 2 bästa lagen i grundserien går direkt till semifinal.
Lag placerade 3-8 kvalspelar om de andra2 semifinalplatserna.

Se tabellsidan för slutspelsdatum!
50%av dynamiskt hcp per 31/8 2010gällerenl lista.

Europeiskt spelsätt i singlarna; amerikanskt i dubbeln.

EnNy speltid !kan vara ändrad flera ggr.

Omg 1

Mån13 Sep

20:00 3900 CC-Robtob 5-1

20:00 10-Essen-Stolparås 3-3

Ons 15 sep

19:00 Mani-2nd & 3rd2-3

19:00 The Bratts-Outsiders 3-3

20:00 Team MM-Oskarshamn 4-2

20:00 TP-50 Plus 2-4

Mån15 nov

19:00 Guldpojkarna-Jokrarna 5-1

Omg 2

Mån 27 sep

19:00 Oskarshamn-Mani1-5

20:00 50 Plus-Team MM4-2

20:00 Stolparås-Guldpojkarna3-3

Ons 29 sep

19:00 2nd & 3rd-The Bratts1-5

19:00 Robtob-Outsiders 3-3

20:00 Jokrarna-TP 0-6

Mån 13 dec

20:00 3900 CC-10-Essen 5-1

Omg3

Mån 11okt

19.00 TP-Stolparås 6-0

19:00 The Bratts-Oskarshamn4-2

20:00 Guldpojkarna-3900 CC 5-1

20:00 Mani-50 Plus 5-1

Ons 13 okt

19:00 10-Essen-Robtob 4-2

19:00 Team MM-Jokrarna 4-2

Ons 20 okt

20:00 Outsiders-2nd & 3rd1-5

Omg 4

Mån 25 okt

19:00 Oskarshamn-Outsiders 5-1

19:00 3900 CC-TP 1-5

20:00 50 Plus-The Bratts 4-2

Ons 27 okt

19:00 Stolparås-Team MM 3-3

19:00 Jokrarna-Mani 3-3

20:00 Robtob-2nd & 3rd 4-2

Mån1 nov

20:00 10-Essen-Guldpojkarna 1-5

Omg 5

Mån 8 nov

19:00 Guldpojkarna-Robtob 5-1

19:00 The Bratts-Jokrarna 6-0

20:00 Mani-Stolparås 6-0

20:00 Team MM-3900 CC 5-1

Ons 10 nov

19:00 2nd & 3rd-Oskarshamn 5-1

19:00 TP-10-Essen 2-4

20:00 Outsiders-50 Plus 2-4

Omg 6

Ons 17 nov

19:00 Stolparås-The Bratts2-4

Mån 22 nov

19:00 Guldpojkarna-TP 6-0

19:00 Robtob-Oskarshamn 3-3

20:00 3900 CC-Mani 3-3

20:00 10-Essen-Team MM 4-2

Ons 24 nov

19:00 Jokrarna-Outsiders 3-3

19:00 50 Plus-2nd & 3rd 4-2

Omg 7

Mån 6 dec

19:00 Mani-10-Essen 5-1

19:00 TP-Robtob 3-3

20:00 Team MM-Guldpojkarna 3-3

Ons 8 dec

19:00 2nd & 3rd-Jokrarna 0-6

19:00 Outsiders-Stolparås 4-2

Lör11 dec

10:00 The Bratts-3900 CC 3-3

Ons 2 feb

19:00 Oskarshamn-50 Plus2-4

Omg 8

Mån 10 jan

19:00 10-Essen-The Bratts 3-3

19:00 3900 CC-Outsiders 4-2

20:00 Robtob-50 Plus 0-6

Ons 12 jan

19:00 Guldpojkarna-Mani 2-4

20:00 TP-Team MM 3-3

20:00 Stolparås-2nd & 3rd 2-4

Mån 31 jan

19:00 Jokrarna-Oskarshamn 2-4

Omg 9

Mån 24 jan

19:00 Mani-TP 2-4

19:00 Oskarshamn-Stolparås 4-2

20:00 The Bratts-Guldpojkarna 1-4

Ons 26 jan

19:00 Outsiders-10-Essen 2-4

19:00 50 Plus-Jokrarna5-1

Ons 2 feb

19:00 2nd & 3rd-3900 CC 5-1

Ons 16 feb

19:00 Team MM-RobTob 2-4

Omg 10

Mån 7 feb

19:00 Team MM-Mani 1-5

19:00 3900 CC-Oskarshamn 5-1

20:00 Guldpojkarna-Outsiders 2-4

20:00 10-Essen-2nd & 3rd4-2

Ons 9 feb

19:00 Robtob-Jokrarna 2-4

20:00 Stolparås-50 Plus 2-4

20:00 TP-The Bratts2-4

Omg 11

Mån 21 feb

19:00 The Bratts-Team MM 4-2

19:00 50 Plus-3900 CC 4-2

Ons 23 feb

19:00 Mani-Robtob 5-1

20:00 Outsiders-TP 3-3

20:00 Jokrarna-Stolparås 4-2

Ons 9 mar

19:00 Oskarshamn-10-Essen 2-4

Mån 21 mar

19:00 2nd & 3rd-Guldpojkarna0-6

Omg 12

Mån 7 mar

19:00 3900 CC-Jokrarna 6-0

20:00 Mani-The Bratts 4-2

Ons 9 mar

18:00 Guldpojkarna-Oskarshamn 2-4

19:00 Team MM-Outsiders 3-2

20:00 10-Essen-50 Plus 0-6

21:00 TP-2nd & 3rd 5-1

Mån 21 mar

20:00 RobTob-StolparåsWO0-3

Omg 13

Mån 14 mar

20:15 Stolparås-3900 CC 3-3

20:15 Outsiders-Mani 4-2

Mån 21 mar

19:00 Jokrarna-10-Essen 3-3

Ons 23 mar

19:00 TP-Oskarshamn 2-4

19:00 The Bratts-RobTob3-3

20:00 2nd & 3rd-Team MM 2-4

20:00 50 Plus-Guldpojkarna 3-3



Se aktuell korp-info på
www.alvesta.se/se & göra/fritid/bowlinghall