Korpen , spelschema lic

Korpen, spelschemaAktiva 2009/10

Deltagande lag

Luma:

Lukas Lindquist och Mattias Ragnarsson
Outsiders:

Göran Lindberg och Ulf Gustavsson
Stolparås:

Peter och Daniel Svensson
Team MM:

Mikael Unger och Magnus Rosén
The Bratts:

Thomas och Fredrik Brattborn
50 Plus:

Leif Ljung och Hasse Forssén
10-Essen:

Thomas Söderholm och Janne Sundbom
TP:

Tommy Lydigh och Per Johansson
Mani:

Mats Ragnarsson och Niklas Antonsson

Kanonerna:

Lars-Åke Axelsson och Lars-Göran "Hyveln" Svensson

Jokrarna:

Folke Rylow och Micke Sjögren

De 2 bästa lagen i grundserien går direkt till semifinal.
Lag placerade 3-6 går till kvartsfinal.
Se tabellsidan för slutspelsdatum!

OBS Ny speltid !kan vara ändrad flera ggr.

Omg 1

Mån 21 Sep

19:00 Jokrarna-Team MM 5-1

20:00 50 Plus-The Bratts 0-6

20:00 Outsiders-Mani 2-2

Ons 14 okt

20:00 Kanonerna-Luma0-6

20:00 Stolparås-TP 3-3

Omg 2

Mån 12 Okt

20:00 The Bratts-Outsiders2-4

20:00 Luma-Stolparås4-2

Ons 14 Okt

19:00 Mani-10-Essen3-3

20:00 TP-Jokrarna 4-2

Mån 19 Okt

19:00 Team MM-50 Plus 2-4

Omg 3

Mån 26 Okt

19:00 50 Plus-Mani 3-3

20:00 Stolparås-Team MM 4-2

20:00 Outsiders-Luma 3-3

Tor 29 Okt

19:00 TP-Kanonerna3-3

19:00 10-Essen-The Bratts3-3

Omg 4

Mån 9 Nov

19:00 The Bratts-Stolparås 5-1

20:00 Team MM-10-Essen 4-2

20:00 Jokrarna-Luma 3-3

Ons 11 Nov

19:00 Kanonerna-50 Plus 1-5

19:00 Mani-TP1-5

Omg 5

Mån 23 Nov

20:00 Luma-Mani 2-4

20:00 Team MM-TP 2-4

Mån 30 Nov

20:00 10-Essen-Outsiders4-2

Ons 2 Dec

19:0050 Plus-Jokrarna 3-3

19:00 Stolparås-Kanonerna2-4

Omg 6

Mån 7 Dec

19:00 Luma-The Bratts 2-4

Ons 9 Dec

19:00 Kanonerna-Team MM 2-4

19:00 Jokrarna-10-Essen 2-4

Mån 21 Dec

19:00 Mani-Stolparås 5-1

19:00 Outsiders-50 Plus 1-5

Omg 7

Mån 11 Jan

19:00 Stolparås-Jokrarna 4-2

Ons 13 Jan

19:00 TP-50 Plus 3-3

19:00 Team MM-Outsiders 3-3

20:00 The Bratts-Mani 1-5

Tors28 Jan

19:00 10-Essen-Kanonerna 6-0

Omg 8

Mån 25 Jan

19:00 50 Plus-Luma 1-5

19:00 TP-10-Essen3-3

20:00 Mani-Team MM 6-0

Ons 27 Jan

19:00 Kanonerna-Outsiders 3-3

19:00 Jokrarna-The Bratts 5-1

Omg 9

Mån 8 Feb

19:00 Outsiders-Stolparås 2-4

21:00 The Bratts-Kanonerna 2-4

20:0050 Plus-10-Essen 5-1

Ons 10 Feb

19:00 Jokrarna-Mani 1-5

20:00 Luma-TP2-4

Omg 10

Ons 10Feb

19:00 10-Essen-Luma 4-2

Ons10 Mar

19:00 Team MM-The Bratts 3-3

Mån 15 Mar

19:00 Stolparås-50 Plus2-4

Ons 17 Mar

19:00 TP-Outsiders1-5

19:00 Kanonerna-Jokrarna 2-4

Omg 11

Mån 22 Mar

19:00 Outsiders-Jokrarna 1-5

19:00 Luma-Team MM 5-1

Ons 24 Mar

19:00 Mani-Kanonerna 4-2

19:00 10-Essen-Stolparås 2-4

20:00 The Bratts-TP 0-6

Se aktuell korp-info på
www.alvesta.se/se & göra/fritid/bowlinghall