Alvestaligan, spelschema, licensierade 2008/2009

Deltagande lag

Brothers: Pelle och Mats Runesson
Hela Hallen: Christer Nyd och Lars-Åke Axelsson
DA: Daniel Axeborg och Andreas Berggren
Outsiders: Göran Lindberg och Ulf Gustavsson
Pensionärerna: Folke Rylow och Gösta Rohman
Stolparås: Peter och Daniel Svensson
Team Ragge: Mats och Mattias Ragnarsson
The Bratts: Thomas och Fredrik Brattborn
50 plus: Leif Ljung och Hasse Forssén
10-Essen: Thomas Söderholm och Janne Sundbom
TP: Tommy Lydigh och Per Johansson
Hyllteknik: Magnus Rosén och Micael Orava

Omg 1

Mån 22/9 20:00 Team Ragge-10-Essen 3-2
Mån 22/9 20:00 Brothers-Outsiders 4-2
Ons 24/9 19:00 Hela Hallen-Pensionärerna 3-3
Ons 24/9 19:00 Hyllteknik-DA 5-1
Ons 24/9 20:00 50 plus-TP 3-3
Tor 25/9 17:00 The Bratts-Stolparås 4-2

Omg 2
Mån 6/10 20:00 Pensionärerna-50 plus 2-3
Mån 6/10 20:00 DA-Brothers 2-4
Ons 8/10 19:00 Stolparås-Team Ragge 4-2
Ons 8/10 19:00 TP-Hela Hallen 5-1
Ons 8/10 20:00 The Bratts-Hyllteknik 4-2
Ons 8/10 20:00 10-Essen-Outsiders 3-3

Omg 3
Mån 20/10 20:00 10-Essen-Stolparås 2-4
Mån 20/10 20:00 Pensionärerna-Outsiders 5-1
Ons 22/10 19:00 50 plus-Brothers 5-1
Ons 22/10 19:00 Hyllteknik-Hela Hallen 0-6
Ons 22/10 20:00 Team Ragge-DA 4-2
Ons 29/10 20:00 TP-The Bratts 5-1

Omg 4
Mån 3/11 20:00 TP-10-Essen 1-5
Mån 3/11 20:00 DA-Pensionärerna 3-3
Ons 5/11 19:00 50 plus-Team Ragge 5-1
Ons 5/11 19:00 Hyllteknik-Outsiders 5-1
Mån 10/11 20:00 The Bratts-Hela Hallen 5-1
Ons 5/11 20:00 Stolparås-Brothers 1-5

Omg 5
Mån 17/11 20:00 DA-The Bratts 4-2
Ons 25/2 19:00 Pensionärerna-Team Ragge
Ons 19/11 19:00 10-Essen-Hela Hallen 4-2
Ons 19/11 20:00 TP-Brothers 5-1
Mån 24/11 20:00 Outsiders-50 plus 4-2
Ons 26 /11 19:00 Stolparås-Hyllteknik 3-3


Omg 6
Mån 15/12 20:00 Team Ragge-Hela Hallen 1-5
Mån 15/12 20:00 TP-Stolparås 4-2
Ons 17/12 19:00 50 plus-The Bratts 3-3
Ons 3/12 19:00 Hyllteknik-Pensionärerna 2-4
Ons 17/12 20:00 Brothers-10-Essen 3-3
Ons 17/12 20:00 Outsiders-DA 5-1

Omg 7
Mån 12/1 20:00 Outsiders-Team Ragge 2-4
Mån 12/1 20:00 Hela Hallen-Brothers 3-3
Ons 14/1 19:00 Stolparås-50 plus 4-2
Ons 14/1 19:00 The Bratts-Pensionärerna 2-4
Ons 14/1 20:00 DA-10-Essen WO 0-3
Ons 25/2 20:00 TP-Hyllteknik 2-4

Omg 8
Mån 26/1 20:00 10-Essen-The Bratts 5-0
Mån 26/1 20:00 Pensionärerna-TP 1-5
Ons 28/1 19:00 Hela Hallen-Outsiders 2-4
Ons 28/1 19:00 50 plus-Hyllteknik 3-3
Ons 28/1 20:00 Team Ragge-Brothers 5-0
Ons 25/2 19:00 Stolparås-DA 4-2

Omg 9
Mån 9/2 20:00 Team Ragge-TP 3-3
Mån 9/2 20:00 Hela Hallen-Stolparås 2-4
Ons 11/2 19:00 50 plus-DA 2-3
Ons 11/2 19:00 Outsiders-The Bratts 1-5
Ons 11/2 20:00 Brothers-Pensionärerna 5-1
Ons 11/2 20:00 Hyllteknik-10-Essen 6-0

Omg 10
Mån 9/3 20:00 10-Essen-Pensionärerna 5-1
Mån 9/3 20:00 Brothers-Hyllteknik 2-4
Ons 11/3 19:00 Stolparås-Outsiders 2-4
Ons 11/3 19:00 DA-TP 2-4
Ons 11/3 20:00 Hela Hallen-50 plus2-4
Ons 11/3 20:00 The Bratts-Team Ragge 1-5

Omg 11
Mån 16/3 20:00 Team Ragge-Hyllteknik 4-2
Mån 16/3 20:00 Outsiders-TP 5-1
Ons 18/3 19:00 Hela Hallen-DA 2-4
Ons 18/3 19:00 10-Essen-50 plus 1-5
Ons 18/3 20:00 Pensionärerna-Stolparås 4-2
Ons 18/3 20:00 Brothers-The Bratts 6-0

Slutspel
Mån 23/3 19:00-21:00 Kvartsfinaler
Mån 6/4 19:00 Semifinaler
Ons 15/4 19:00 Final och match om 3:e pris