Tabeller och Slutspel 2015/16

I Alvestaligorna deltar 27 st lag.
En grundserie för AKTIVA och två för ej aktiva, ÖSTRA och VÄSTRA. 
Efter avslutat gruppspel följer slutspel.
Slutspelets upplägg och så småningom resultat ser du längre ner på sidan. 

S = Spelade matcher
V = Vunna matcher
O = Oavgjorda matcher
F = Förlorade matcher
K = Matchkvot
P = Poäng 

  A K T I V A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. Damlaget 9 6 2 1 35-19  14
2. 50 Plus 9 4 2 3 32-21 10
  Semifinalstrecket --- --- --- --- --- ---
3. Stolparås 9 4 2 3 27-27 10
4. The Bratts 9 5 0 4 26-28 10
5. Joni   9 4 2 3 25-29 10
6.  Team Oliveros 9 3 3 3 30-24 9
  Kvartsfinalstrecket --- --- --- --- --- ---
7.  Strikeline  9 4 1 4 27-27 9
8. The Golfers 9 2 2 5 26-28 6
9. Alvö Boys   9 2 2 5 22-32 6
10. Animals 9 3 0 6 19-34 6

  


 

  Ö S T R A 

  

S

  

V

  

O

  

F

  

K

  

P

1. 2 Pins 8 7 0 1 38-10  14
2. OP 8 7 0 1 36-12 14
3.  Tigers 8 6 0 2 31-17 12
4. Guro 8 5 0 3 31-17 10
  S l u t s p e l s - strecket - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. Slaktarna 8 4 0 4 19-26 8
6. Team Åsen 8 3 0 5 18-30 6
7. Maskinarbeten 8 2 0 6 14-29 4
8. Moheda Buss 8 1 1 6 15-32 3
9. ALT Hiss 8 0 1 7 10-39 1

 


 

 
V Ä S T R A

  

  

S

  

  

V

  

  

O

  

  

F

  

  

K

  

  

P

1. Hjärt & Lung 7 5 2 0 30-12 12
2. Fritids 7 5 1 1 24-17 11
3.  Grönkulla  7 5 0 2 27-13 10
4. Anatomic Sitt 7 4 0 3 24-18 8
  S l u t s p e l s - strecket    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5. 9 Är Bra  7 2 1 4 20-20 5
6. Lag Öst 7 2 0 5 11-30 4
7. Benestad    7 1 1 5 15-27 3
8. 65:orna 7 1 1 5 13-27 3

 

 


 

SLUTSPEL - A K T I V A

Dom 6 bästa lagen till slutspel.

Mån 11 apr     Resultat
20:15 Kvartsfinal 1 Stolparås -Team Oliveros   6-0
19:15 Kvartsfinal 2 The Bratts - Joni  3-3
1167-1231
Ons 20 apr      
19:15 Semifinal 1 Damlaget - Joni  5-1
19:15 Semifinal 2 50 Plus - Stolparås  5-1
Mån 25 apr      
18:30 Guldmatch Damlaget -  50 Plus  2-4
18:30 Bronsmatch Stolparås - Joni  2-4
20:30 PRISUTDELNING    

 


 

SLUTSPEL - Ö S T R A / V Ä S T R A 

De 4 bäst placerade lagen i gruppspelet i Östra och Västra möts korsvis i slutspelet. 

Ons 13 apr                                     Resultat
19:00 Kvartsfinal 1 2 Pins - Anatomic Sitt 3-3
903-916 
19:00 Kvartsfinal 2 OP - Grönkulla 3-3
863-829 
20:00 Kvartsfinal 3 Hjärt & Lung - Guro 2-4
20:00 Kvartsfinal 4 Fritids - Tigers 3-3
976-981
Ons 20 apr      
20:15 Semifinal 1 Tigers -  Anatomic Sitt 3-3
882-855
20:15 Semifinal 2 OP - Guro 0-5
Mån 25 apr
     
19:30 Guldmatch Tigers - Guro 5-1
19:30 Bronsmatch OP -  Anatomic Sitt    4-1
20:30 PRISUTDELNING    

Reservation red:s korrigeringar.